Teie nimi *

Teie e-post *

Teie telefoninumber

Katastrinumber või kinnistu tunnus *

Kust kuulsid Eesti Maafondi kohta? *

Lisainformatsioon (näiteks hinnasoov)

Piimatootjad on alustanud lüpsikarja hävitamist. Aasta eest kehtima hakanud Venemaa embargo, madal piimahind ning kvootide kadumine on lükanud piimatootjad tupikusse.

Veel kevadel osteti Võrumaal tegutsevasse OÜ Kuustemäe farmi 200-pealisele piimakarjale lisa, kuid nüüd, mil ettevõte teenib juba mõnda aega kuus 10 000-15 000 eurot kahjumit ning piima müüakse alla omahinna, otsustati karjast ligemale 100 looma viia tapamajja, vahendas ERR Uudised.

OÜ Kuustemäe tappamajja viidud 100 lehma on aga alles jäämäe tipp. Praegu söövad 50 Kellamäe talu lehma aasal õndsalt heina, naudivad päikesepaistet, kuid juba septembri keskpaigas ootab ka neid tapamaja. Kellamäe talu peremees ja E-Piima nõukogu liige Jaak Kõiv rõhutas, et ta teab nimepidi iga oma looma. “Me teame tema esivanemaid, me teame tema vasikaid. Siin taludes küll uisapäisa ei toimita. See on ikka väga raske löök taludele ja ka minule.”

Veel aasta algul oli statistikaameti andmeil Eestis 95 100 piimalehma, kellest tänaseks on juba pea 4000 likvideeritud. Erinevatel hinnangutel võib likvideeritud loomade arv aasta lõpuks tõusta aga kuni 10 000ni.

 

Artikkel on avaldatud Maalehes

info@maafond.ee (+372) 50 49 310