Seakatk jõudis mõne kilomeetri kaugusele Baltimaade suurimast Ekseko seafarmist ning ähvardab lisaks sigade hädatapust tulenevale majanduslikule kahjule ka sadade inimeste töökohti.

Eile õhtul selgus veterinaar- ja toiduameti proovide analüüsist, et Aafrika seakatk tunginud ka kolmandasse Viljandimaa lauta.
ERR vahendas, et ajalehe Sakala andmetel on tegemist väikepidajale kuuluva laudaga, mis jääb mõne kilomeetri kaugusele Baltimaade suurimast seafarmist Ekseko.

Ekseko omanikfirma, aktsiaseltsi Rakvere Farmid kommunikatsioonijuht Kerstin Aps tõdes, et neid see juhtum ei mõjuta, kuna nad on juba eelnevalt võtnud kasutusele kõik meetmed.

Valgamaa maavalitsuses tuli eile samal teemal kokku loomatauditõrje komisjon, kus anti ülevaade seakatku juhtumist Koikkülas. 18. juulil suri seal kodusiga seakatku. Võrreldes Viljandimaa juhtumitega, kus tuli hukata sadu sigasid, oli Valgamaal tegemist vaid ühe seaga sigalaga, kuid n-ö ohutuli piirkonnas põleb sama tugevalt.

Väga täpset uurimist seakatku leviku kohta küll ei tehta, kuid tauditõrje komisjon peab kõige tõenäolisemaks leviku põhjuseks ikkagi marjuliste metsas käimist.

Arikkel on avaldatud Äripäevas